Yeni INFINITI Qx50 Los Angeles'ta

Oto YorumlaOto Yorumla isimli üyenin profilini görmek için tıklayınız.
profil.png 27 Kasım 2017, 12:24 Beğenmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir... 0 Bu işlem için üye girişi yapmanız gerekmektedir...

Yeni kasa Qx50 Los Angeles AutoShow da görücüye çıktı. Müthiş tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken araç, son teknoloji ile donatıldı. İç hacmindeki genişlik bu kavrama yeni bir soluk getirdi. 


Aracın tasarımında insan vücudundan esinlenilmiş. Araç #Infiniti'nin karakteristik özelliklerini tümüyle yansıtıyor. Zerafet konusunda yine üst düzey bir yaklaşım sözkonusu. Malzeme kalitesi ile segementinin en iyi donanın paketlerine sahip olan araç 1679 mm yüksekliğinde.

Sürücü odaklı olarak yeniden dizayn edilen aracın iç mekanı tasarlanırken yolcular da bir o kadar düşünülmüş, rahatlatıcı iç mekanı ile yolculara da rahat bir ortam sunuluyor. Sürücü 1287 mm’lik göz hizası ile yola fazlasıyla hakim oluyor.

Araçta kullanılan VC-Turbo isimli motor, 4 silindire sahip ve turbo beslemeli. Değişken sıkıştırma oranına sahip olan VC-Turbo, %35 e varan yakıt tasarrufu sağlıyor. Yakıt tasarrufunun yanısıra, düşük emisyon ve daha sarsıntısız bir sürüş imkanına sahip. Ayrca benzerlerine göre daha hafif.

Yeni #QX50 önden çekişli olarak tasarlandı. Araçta kullanılan #SHF (Super High Formability-Süper Yüksek Şekillendirilebilen) adındaki çelik malzeme, 980 MPa yüksek gerilme mukavemetine sahip. 

#LosAngeles #AutoShow

Yorumlar

*
*
*
*