Araç sahibi çekiciyi trafikten men ettirdi

Oto YorumlaOto Yorumla isimli üyenin profilini görmek için tıklayınız.
profil.png 19 Ağustos 2017, 13:37 Beğenmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir... 0 Bu işlem için üye girişi yapmanız gerekmektedir...

Avukat Orhan Gökçe isimli bir vatandaş, aracını İstanbul Vatan Caddesi'ndeki ara sokaklardan birine bıraktı. Aracının başına geri geldiğinde, aracının çekilmekte olduğunu gördü. Aracının başına geldiği için, çekiciden indirilmesi gerektiğini polislere ifade etti, ancak sürücüyü dinlemeyen çekici aracı yedi emin otoparkına götürdü.


Sürücüye olay sonucunda #hatalıpark nedeniyle 74 TL #parkcezası kesildi. Ek olarak sürücüden 90 TL çekici ve 10 TL de #otopark ücreti alındı.

Bunun üzerine, uzmanlığı trafik olan Avukat Gökçe yasalarda kendisine tanınmış hakları kullandı. Öncelikle çekiciye haciz koydurdu, daha sonra yakalama kararı çıkarttırdı. Mahkeme sonucunda, çekici trafikten men edilerek yedi emin otoparkına çekildi.

Olay sonrasında açıklama yapan Gökçe; trafik yönetmeliğine göre, böyle bir durumda araca sadece park cezası kesilebileceğini, aracın çekilemeyeceğini belirtti, Araç sahibinin aracın başına gelmesi durumunda polisin o aracı indirmek zorunda olduğunu ifade etti.

Kaynak: TRT

Yorumlar

mehmet emin bodurmehmet emin bodur isimli üyenin profilini görmek için tıklayınız.
29 Ağustos 2017, 17:21 Beğenmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir... 0 Bu işlem için üye girişi yapmanız gerekmektedir...

Iyi olmus. Trafigi etkilemedigi surece arac cekilemez diye biliyorum. Olmasi gereken de bu bence

Cevapla
*
*
*
*