Elon Musk 63 bin kişinin Model 3 siparişini iptal ettiğini açıkladı

Oto YorumlaOto Yorumla isimli üyenin profilini görmek için tıklayınız.
profil.png 5 Ağustos 2017, 22:30 Beğenmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir... 0 Bu işlem için üye girişi yapmanız gerekmektedir...

Elon Musk önceki günlerde, kurucu ortağı ve CEO'su olduğu #Tesla'nın finansal rakamlarını açıklamak üzere basın toplantısı düzenledi.


Lansmanı yeni yapılan #Model3 için 518 bin kişinin ön sipariş verdiğini açıkladı. Ön sipariş verenlerin 63 bininin ise ön siparişi iptal ettirdiğini belirtti. Böylelikle Model 3 için verilen ön sipariş  sayısı 455 bin adete düştü. İptallerin sipariş sayısını çok etkilemediğini belirten Musk, halen lansmanından sonra günde ortalama 1800 adet yeni sipariş geldiğini vurguladı. İptallerin, aracın teslim süresinin uzunluğundan kaynaklı olabileceğini belirtti. Şu anda Model 3 için depozito yatırarak ön sipariş verenlerin, aracı teslim alabilmek için 2018 yılının son çeyreğini bekleyeceklerini açıkladı.

Tesla Model 3'ün lasnmanını geçtiğimiz günlerde görkemli bir törenle yapmış ve ilk 30 araç sahiplerine teslim edilmişti. 2017 Eylül ayının sonuna kadar 1500 Model 3 ün daha teslim edilmesi hedefleniyor. Bu sayının 2017 sonuna kadar 20 bin civarında olması öngörülüyor.

Yeni tanıtılan modelin, önceki dönemlerdeki araçlara göre menzil-hız-fiyat performansı çok daha iyi olduğu belirtiliyor. Önceki versiyonlara göre fiyat neredeyse yarı yarıya düşmüş durumda. Örneğin Model S'in başlangıç fiyatı daha önce 69 bin 500 dolar iken, yeni Model 3 ün başlangıç fiyatı 35 bin dolar olarak açıklandı. Buna karşılık menzil ve hızda da aşama kaydedildi.

Yorumlar

*
*
*
*